Interlab
- ul. 28 Czerwca 1956 r. 161
Na co dzień pracuję z osobami doświadczającymi kryzysu zdrowotnego, w trakcie adaptacji do choroby onkologicznej oraz ich rodzinami. Pomagam w uczeniu się nowych sposobów radzenia sobie ze stresem, lękiem i niską samooceną. Dzięki ukończeniu I stopnia szkoły psychoterapii poznawczo-behawioralnej mogę prowadzić psychoterapię zaburzeń psychicznych.
Pracuję w wymiarze pełnego etatu od 2019r. jako psychoonkolog w Wielkopolskim Centrum Onkologii. Prowadzę również zajęcia z psychologii zdrowia i choroby, psychoonkologii i komunikacji lekarzy z pacjentami na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu, Uniwersytecie SWPS w Poznaniu i Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu. Współpracuję ze stowarzyszeniami wspierającymi pacjentów, takimi jak: Polskie Stowarzyszenie Chorych na Hemofilie, Stowarzyszenie PSYCHE SOMA POLIS, Fundacja Pokonaj Chłoniaka czy AMAZONKI.
Ukończyłem Psychologię na Uniwersytecie im. A. Mickiewicza w Poznaniu. W ramach studiów realizowałem specjalność kliniczną: Psychologia zdrowia i choroby oraz Psychoterapia zaburzeń psychicznych.
Posiadam Certyfikat ukończenia szkolenia I stopnia Racjonalnej Terapii Zachowania. Ukończyłem studia podyplomowe z Psychoonkologii na Uniwersytecie SWPS, oraz Studium Interwencji Kryzysowej organizowane przez Grupę Interwencji Psychologicznej i Szkoleń ARCAN
Aktualnie uczę się w Szkole Psychoterapii Poznawczo – Behawioralnej pod kierownictwem dr A. Popiel i dr E. Pragłowskiej (mam status psychoterapeuty w procesie certyfikacji), oraz realizuje Specjalizację z Psychologii Klinicznej na Uniwersytecie Medycznym w Poznaniu.
Jestem aktywnym członkiem: Polskiego Towarzystwa Psychoonkologicznego, Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego i Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Poznawczo-behawioralnej
“Pan Jan Gruszka” Odpowiedzi