

Przystań Dobrostanu
- Rymera 4
Moje motto to “Najlepsza wolność to bycie sobą”. Jim Morrison
Jestem magistrem psychologii, terapeutą integratywnym oraz life&business coachem. Specjalizuje się w pracy z: chronicznym stresem, kryzysami osobistymi, wypaleniem zawodowym, zaburzeniami nastroju, trudnościami w relacjach, problemami psychosomatycznymi (migreny, zawały, zaburzenia snu itp.). Pomagam uwolnić się od napięć i ciężarów. Towarzyszę w odkrywaniu drogi do poczucia wewnętrznego spełnienia, zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej. Pracuję holistycznie łącząc umysł, duszę i ciało.
W ramach praktyki psychoterapeutycznej skupiam się przede wszystkim na zbudowaniu relacji terapeutycznej opartej na autentyczności, zaufaniu i poczuciu bezpieczeństwa. Moim atutem jest umiejętność pracy różnymi metodami. Integruję wiedzę z obszaru psychologii i neuroanuki . Szczególnie bliskie jest mi podejście terapii somatycznej uwzględniającej aspekt ciała w procesie zdrowienia. Za każdym razem indywidualnie dobieram optymalne narzędzia terapeutyczne dostosowane do problemu, z jakim przychodzi Klient. Współpracuje również z innymi specjalistami, którzy wspierają moich Klientów w przechodzeniu przez zmianę (masażyci, kinezjolodzy).
W swojej praktyce psychoterapeutycznej korzystam z takich metod jak: praca z intencją, bioenergetyka Lowena, medytacje prowadzone, praca z oddechem, techniki mindfulness i compassion (uważność i współczucie), wizualizacje, praca z metaforą, ćwiczenia uwalniające traumę, Racjonalna Terapia Zachowania (RTZ).
To dla mnie ogromny zaszczyt towarzyszyć innym w głębokiej przemianie ich życia. Zanim jednak zdecydowałam się na pracę w roli terapeuty sama przeszłam drogę wewnętrznej przemiany. Wiem więc z własnego doświadczenia czym jest mierzenie się z wewnętrznym bólem i jak wygląda droga wyjścia z labiryntu własnych myśli i uczuć. Dzięki tym doświadczeniom lepiej rozumiem i współodczuwam trudności z jakimi mierzą się moi Klienci. Dzisiaj jestem już w innym miejscu. Odkryłam, że nie ma dla mnie większej wartości jak wewnętrzna wolność i do niej chcę Cię poprowadzić.
Jeśli więc czujesz uwierający kamyk w bucie, to zapraszam Cię do rozmowy, na której poszukamy dróg uwolnienia Cię od tego wewnętrznego dyskomfortu. Razem odkryjemy sposoby na to, aby Twoje życie stało się łatwiejsze i przyjemniejsze.
Poza pracą psychoterapeutyczną pracuję również grupowo. Realizuje projekty z zakresu wellbeing’u korporacyjnego, wspierając budowanie zdrowego środowiska pracy. Prowadzę szkolenia oraz webinary z tematyki: budowania odporności psychicznej, zarządzania własną energią i przeciwdziałaniu wypaleniu zawodowemu. Byłam ekspertem merytorycznym w ogólnopolskiej kampanii edukacyjno- informacyjnej „Zrozum, Poczuj, Działaj” oraz „Wypalenie Zawodowe na Celowniku” . Jako wykładowca akademicki prowadziłam zajęcia w obszarze psychologii stresu i psychologii biznesu.
Forma pomocy psychologicznej mającej charakter rozmowy, której celem jest wysłuchanie aktualnych problemów pacjenta, postawienie diagnozy psychologicznej i zaproponowanie odpowiedniej metody pracy. Jest źródłem informacji o nurtujących pacjenta tematach. Może być wstępem do pracy psychoterapeutycznej.
Przykładowe wskazania do konsultacji psychologicznej to:
- przeżywanie stresu, zaburzeń lękowych, problemów ze snem;
utrzymujący się zły nastrój;
- problemy z kontrolowaniem emocji;
- problemy adaptacyjne i związane z relacjami interpersonalnymi;
- dylematy zawodowe, wypalenie, chęć wprowadzenia zmian, brak równowagi między pracą a życiem osobistym;
- kłopoty rodzinne o różnym charakterze - trudności komunikacyjne, konflikty,
- zaburzenia psychosomatyczne, a więc objawy lub choroby, które pojawiają się pod wpływem uwarunkowań psychicznych, np. chronicznego stresu;
- trudności z określeniem problemu, który odczuwalny jest jednak jako obciążenie emocjonalne;
- chęć zdobycia informacji na temat przebiegu psychoterapii, a także wskazań do poddania się takiemu leczeniu.
Interaktywny proces rozwoju, który pomaga w przyspieszeniu tempa rozwoju, polepszeniu efektów działania i osiągnięciu zamierzonego celu. Dotyczy kreowania przyszłości i wydobywania mocnych stron.
Interaktywny proces rozwoju, oparty na różnych metodach związanych z psychologią, który pomaga znaleźć rozwiązanie na nurtujący problem, rozwinąć osobisty potencjał i przepracować trudne tematy.
Psychoterapia indywidualna osób dorosłych jest doświadczeniem, które rozwija umiejętność lepszego rozumienia siebie - własnych emocji, przeżyć i potrzeb.
Wspiera rozwój autonomii oraz przynosi ulgę w cierpieniu. Toczy się w oparciu o relację terapeutyczną, jaka rozwija się pomiędzy pacjentem a terapeutą. Zadaniem psychoterapeuty jest towarzyszenie pacjentowi w poszukiwaniu najlepszego rozwiązania jego problemów, pokazywanie tego, czego wcześniej nie dostrzegał, a wszystko to przy zachowaniu szacunku do tempa i gotowości do zmian, jakie wykazuje pacjent.
“Pani Aneta Kuśnierz” Odpowiedzi